Školení elektrotechniků

Provádíme školení elektrotechniků pro samostatnou činnost a pro řízení činnosti a pracovníků bez elektrotechnického vzdělání (osob poučených)

Školení elektrotechniků

Odborná způsobilost elektrotechniků

Pro obsluhu a práce na elektrických zařízeních, které mohou zahrnovat například montáž, demontáž, opravu, prohlídku, kontrolu, údržbu, zkoušení nebo měření musí mít pracovníci příslušnou odbornou způsobilost. Pro účely odborné způsobilosti rozeznáváme zejména osoby znalé a osoby poučené.

Osoba znalá

Za osobu znalou se považuje osoba znalá pro samostatnou činnost (elektrotechnik), osoba znalá pro řízení činnosti (vedoucí elektrotechnik) a revizní technik

Osoba poučená

Pracovník bez elektrotechnického vzdělání může dosáhnout odborného způsobilosti osoby poučené, popřípadě při splnění dalších podmínek i osoby znalé pro samostatnou činnost. Osoba poučená může vykonávat například obsluhu elektrického zařízení bez omezení napětí nebo práci podle pokynů na elektrických zařízeních malého a nízkého napětí bez napětí a v jejich blízkosti.

Objednejte se na školení

Individuální termín školení

Související právní předpisy

Více informací o požadavcích na školení a odbornou způsobilost elektrotechniků získáte v uvedených právních předpisech. Nebo nás kontaktujte, rádi Vám pomůžeme.

Zákon č. 250/2021 Sb.

o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení a o změně souvisejících zákonů

Nařízení vlády č. 194/2022 Sb.

o požadavcích na odbornou způsobilost k výkonu činnosti na elektrických zařízeních a na odbornou způsobilost v elektrotechnice

Provozovna

Žižkova 381
Pelhřimov, 393 01

Email

kontakt@elpeco.cz

Telefon

+420 565 652 001